Wsparcie NIW

Miło nam poinformować, że nasza Fundacja uzyskała dofinansowanie Narodowego Instytutu Wolności na realizację zadania z zakresu wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego pt. „Wsparcie w działaniach edukacyjnych i doradczych na rzecz obywateli Ukrainy poprzez zakup sprzętu”. Projekt realizowany był w terminie 28.07-21.08.2022 r.

Dzięki otrzymanym środkom zakupiliśmy m.in. laptopa, urządzenie wielofunkcyjne i smartfon z aparatem, dzięki którym będziemy mogli efektywnie realizować cele statutowe i prowadzić działalność na rzecz rozwoju nauki, oświaty i wychowania także poprzez działalność charytatywną i dobroczynną. Od początku wojny na Ukrainie podejmujemy działania mające na celu jak najbardziej praktyczne wsparcie uchodźców m.in. prowadziliśmy zbiórkę darów. Obecnie prowadzimy intensywny kurs j. polskiego dla obywateli Ukrainy. Po testowych wiosennych zajęciach uruchomiliśmy projekt,w ramach którego poza nauką języka
oferujemy także wsparcie psychologa, prawnika, doradcy zawodowego, a na czas zajęć nasi wolontariusze zajmują się dziećmi aby mamy mogły uczestniczyć w kursie. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem i widzimy, że jest potrzeba ich prowadzenia i kontynuacji.

Sprzęt zakupiony w ramach realizacji zadania.